Blog > Komentarze do wpisu
F.Scott Fitzgerald „Wielki Gatsby”

Szczerze to nie wiem co jest wielkiego w tej książce. To chyba była moja pierwsza książka zza oceanu. Toż to jest zupełnie inny sposób pisania, niż europejski; klasyczny, wpadająco głęboko w przemyślenia głownych bohaterów. Nie wiem czy jestem, czy dam się przekonać takiej literaturze, ale tym samym nie mówie, że jest zła. Jest odmienna, inna, jakby oglądanie obrazka kolorowego, gdzie prawie wszystko jest pokazane jak na tależu, bez przewrotności, udziwnień, tak jakby.

 • …ciesze się, że to dziewczynka. I mam nadzieję, że będzie głupia-to najlepsza rzecz dla kobiety na tym swiecie, być pięknym głuptaskiem.
 • Nauczmy się okazywać przyjaźń człowiekowi, kiedy żyje, a nie, kiedy już umrze. Bo wtedy to już, wedlug mnie, należy wszystko zostawić własnemu biegowi.
 • Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość.
środa, 18 lutego 2009, czokczok

Polecane wpisy

 • Herbert George Wells „Niewidzialny człowiek”

  (przekład – Eugenia Żmijewska) ... dżentelmen, któremu życie schodzi na włóczędze, ma wciąż swoje buty przed oczyma i chciałby patrzeć na coś porządnego.

 • Tove Jansson „Zima Muminków”

  (przekład – Teresa Chłapowska) ... decyzja to zawsze rzecz pożyteczna. ... krewni, którzy przyszli w odwiedziny, mogą nieraz zostać za długo. Że też wszys

 • Tove Jansson „W Dolinie Muminków”

  (przekład – Teresa Chłapowska) Nie wszystko potrzebuje ozdoby. Nie jesteś już zbieraczem. Jesteś tylko posiadaczem, a to wcale nie jest równie przyjemne.