Blog > Komentarze do wpisu
Vol 22 by adrenalina nosiła

01 The BPA - Jumps the fence feat. Connan Mockasin.
Jest to projekt Normana Cooka, aka Fatboy Slima. Nagrał on w kolaboracji z wieloma uznanymi artystami płyte - I Think We're Gonna Need a Bigger Boat. Oto jeden z utworów, obrazek z udziałem niecodziennego artysty Connan'a Mockasin'a.

02 Lady Sovereign - Public warning.
Kryjąca się pod tym pseudonimem
Louise Amanda Harman jest brytyjską rapperką, a tego rodzaju twórców w wydaniu żeńskim jest bardzo niewiel. Nagrała już dwa albumy. Oto tytułowy utwór z jej pierwszego albumu. Oto teledysk ze słowami, gdzie łamańce ona zręcznie uprawia. Przykłady: Betty bough a bit of butter, Peter Piper picked a peck of pickled peppers, She sold sea shells on the sea shore.

03 Ebony Bones - The Muzik.
Ebony Thomas to bardzo samodzielna piosenkarka i producentka brytjska. Ma na razie jeden album na swoim koncie, Bone of My Bones (2009). Oto jeden z jej utworów.

04 Yeah Yeah Yeahs - Zero.
Jak kiedyś już wspomniałem,
jest to alternatywny zespół z Nowego Yorku. Mają trzy albumy na swoim koncie. Wokalistka Karen Lee Orzolek urodziła się w Południowej Korei z ojca Polaka i matki Koreanki. Oto pierwszy utwór z ich ostatniego albumu, It's Blitz!, pod tytułem Zero.

05 The Dead Weather - Hang You From the Heavens.
Utworzony został w Nashville, a złożony przede wszystkim z Alison (The Kills) oraz Jacka (White Stripes). Ledwo nagrali jedną plyte Horehound, a już nowa, Sea of Cowards zerka zza winkla i będzie wydana 7 Maja. Oto teledysk do jednego z ich utworów.

06 Gogol Bordello - Occurrence On The Border. 
Oto wielki
Gogoll Bordello założony w Nowym Yorku przez emigrantów ze wschodniej Europy. Z albumu Multi Kontra Culti vs. Irony, utwór drugi. Znalazł się on również na stworzonej przez nich ścieżce dźwiękowej do filmu Wristcutters: A Love Story.

07 The Dresden Dolls - Girl Anachronism.
Jest to nadzwyczaj ostry i malowniczy jednocześnie muzyczny duet z Masachusetrs. Sami wymyślili rodzaj muzyki jaki grają by uniknąć bezkompromisowych sztywnych szufladek. Ich muzykę nazywają punkowym kabaretem. Nazwa ich zespołu jest połączeniem bombardowania Drezna z kruchością porcelanowych laleczek tam produkowanych. Z ich debiutanckiego albumu genilany teledysk.

08 Foals - Balloons.
Zespół ten niezwyczajny, plątaninę dźwięków w uszy wciskający, pochodzi z Oksfordu. Z płyty Antidotes utwór szósty. Teledysk.

09 Ebony Bones - Dont Fart On My Heart.
Jeszcze jeden, czyli już 
drugi, utworek ciekawy tej artystki.

10 Lady Sovereign - Jigsaw.
Tym razem z drugiego albumu, ale również utwór tytułowy, 
z obrazkiem.

11 Ebony Bones - We Know All About You.
Po raz ostatni Ebony w innym utworze, na
żywo z Katowic, oraz z obrazkiem, w wersji płytowej.

12 The Prodigy - Colours.
Oto znana i niegdyś rewolucyjna grupa. Niegdyś, bo wiele zapowiadały ich wczesne płyty, a najbardziej się to rozmyło na płycie ostatniej, Invaders Must Die - w miarę zjadliwy
utwór czwarty.

13 The Dead Weather - Treat Me Like Your Mother.
Raz jeszcze z debiutanckiej płyty (ale tylko w tym składzie, bo z wielu zespołów poszczególni członkowie się wywodzą) oczyszczający
utwór piąty.

14 Foals - Cassius.
Z zakończenie, jeszcze jeden plumkający lekko punkowy
utwór z ich debiutanckiej płyty.

piątek, 26 marca 2010, czokczok

Polecane wpisy

  • vol 48 Polskie opowiastki

    01. Fox - Mind goes blank. Michal 'Fox' Król to polski producent (skonczyl szkole muzyczna na pianinie). Wczesniej zadebiutowal z zespolem 15 minut projekt . Ot

  • vol 47 Melancholic Relationships

    Postanowiłem jednak nadal prowadzić to co zacząłem. Jakoś zniechęcenie mnie ogarnęło, ale zauyzażyłem, że im mnie robię różnych rzeczy tym mam mniej czasu, więc

  • vol 46 club rock

    01 - Miike Snow - The Rabbit Jest to indie-pop-owy zespół ze Szwecji. Stworzyli wespół jeden bardzo charakterystyczny album z Andrew Wyatt'em , amerykańskim mu