Kategorie: Wszystkie | Dawno przeczytane | Film | Notki | Składanki | Wycieczki
RSS
czwartek, 17 listopada 2011
vol 47 Melancholic Relationships
Postanowiłem jednak nadal prowadzić to co zacząłem. Jakoś zniechęcenie mnie ogarnęło, ale zauyzażyłem, że im mnie robię różnych rzeczy tym mam mniej czasu, więc by mieć go więcej, będę nadal robił jedną z "tych rzeczy". Fakt faktem, nie mogłem ani dogonić opisując obejrzanych filmów, cytując przeczytanych książek, opisując stworzonych dawno składanek. Ciężko mi je wyprzedzic, bo im więcej pisze, to tym zdecydowanie więcej mam do opisywania. Tak jak zbliżać się do ściany skaracając swój krok połowę za każdym razem.

01 - Coeur de pirate - Fondu au noir
Oto Béatrice Martin, kanadyjska piesniarka. Spiewa po francuzku, bardzo nostalgicznie. Nagrała dwa albumy. Z tego pierwszego albumu, utwór trzeci. Obrazek

02 - Peter Bjorn and John - Stay this way
Zespół ze Szwecji, znany już. Nagrali nawet nowy album w tym roku, szósty już album. Z albumu Living Thing utwór dziewiąty.

03 - Radiohead - Nude
Wielki Radiohed z albumu pięknego o przebywaniu w teczachu utwór trzeci, (zasypiam i się zsuwam). Teledysk slow motion.

04 - Dragonette - Youre a disaster
Zepół elektropopowy z Kanady. Śpiewają po angielsku. Nadal tylko dwa albumy nagrali, a szkoda. Z ostatniego, utwór jedenasty. Obrazek

05 - Kele - Everything You Wanted
Kele, pochodzi z Brytanii. Nagrał sobie jeden debiutancki album. Tak na stale to jest wokalista zespołu Bloc Party, a ja się nawet nie zorientowałem. Oto Kele z albumu The Boxer w utworze piątym. Teledysk (sobie człowiek chodzi i smuci się trochę). 

06 - Robyn - Be Mine
Szwedka Robyn tak śpiewa, by jeszcze bardziej emocje pościskać. Z albumu czwartego, utwór piąty. Teledysk

10 - A Camp - Love Has Left The Room
Nina Persson z zespołem swoim z albumu Colonia, w utworze czwartym o opuszczającej miłości. Teledysk. Puszczę Cię jeśli zechcesz, ale oddaj mi skrawki i sny, które mi sprzedałeś, którymi mnie ogłupiałeś, mieszałeś w mojej głowie; zapomnę jeżeli Ty zapomnisz.

11 - Klaxons - Echoes
Jest to brytyjski zespół. Nagrał dwa albumy i brzmi ciekawie. Wprowadzi trochę galopu, choć nadal nostalgicznego. Z drugiego albumu, utwór pierwszy. Teledysk na pustyni

12 - Janelle Monae - BaBopByeYa
Piękna i utalentowana Janelle. Z albumu The ArchAndroid utwór jakby ostatni, osiemnasty, ale wyzwalający. Obrazek.

13 - Lissie - When I'm Alone
Elisabeth Maurus, folkowa artystka, pochodzi z Ameryki. Z albumu Catching a Tiger utwór drugi. TeledyskNie odchodź, gdyż bedąc z tobą, czuję - ot tak prosty tekst.

14 - Fyfe Dangerfield - Faster Than The Setting Sun
Fyfe pochodzi z Angli i nagrał jeden album Fly Yellow Moon i z niego to utwór piąty. Obrazek. Gdy chmury burzowe wznoszą się ponad niebiosami, gdy aniołowie walczą ze sobą (...) wtedy my uciekamy, tuż przed wschodzem słonca.

15 - Radiohead - Faust Arp
Jeszcze jedna nostalgiczna melodyjka Radiohead, piękna taka.

16 - Nouvelle Vague - In A Manner Of Speaking
Nouvelle Vague jest to magiczny zespół odgrzewający stare kawałki, czyniąc z nich własne, cudowne interpretacje. Słuchając tego utworu, po oryginale go poznać ciężko. Z ich pierwszego albumu, utwór trzeci. Obrazek. Powiem tobie wszystko nie mówiąc nic.

17 - Everything Everything - NASA Is on Your Side
Zespół pochodzi z Newcastle, z Brytani. Nagrali jeden album Man Alive; z niego to utwór dziesiąty. Obrazek. Od tego to właśnie utworu zaczęła się moja nimi fascynacja. Usłyszałem go kiedyś na końcu pewnego filmu.

18 - Sarah Blasko - All I want
Sarah pochodzi z Australii. Z albumu As Day Follows Night utwór drugi. Teledysk

19 - The Fray - Heartless
Zespół z Kolorado. Oto ich bardzo smutne śpiewanie o kobietach bez serca - tak oto kończę i teraz się wszyscy ze smutku potnijmy :). Wersja na żywo