Kategorie: Wszystkie | Dawno przeczytane | Film | Notki | Składanki | Wycieczki
RSS
poniedziałek, 26 lipca 2010
Apokalipsa

Piątek 10/05/07 - The Road (2009)
Oto apokaliptyczna historia. Kobieta i mężczyzna (Viggo Mortensen) żyją w świecie, które ginie. Kobieta decyduje się urodzić mężczyźnie syna, jednakże, po kilku latach widząc niezmienny i nieodwracalny upadek otaczającego ją świata, nie chcąc widzieć siebie i rodziny swojej gdy ta przemieni się w walczące o przetrwanie potwory, odchodzi oddając się na pastwę ludzi, którzy przeszli na złą stronę. Wielu bowiem ludzi nie widziąc innej mozliwości przetrwania zaczyna polować na innych ludzi, po to by ich pojmać, uwięzić, a na końcu pożreć. Inni zaś, bardzo już nieliczni, do których zalicza się mężczyzna i chłopiec, utrzymują ogień w sercu obiecując sobie, że nigdy nie będą tymi złymi. Przemieszczają się o zmroku by dotrzeć do morza, bo tam zdaniem mężczyzny mogą odnaleźć ratunek. Widzą jak przyroda umiera, drzewa kruszeją, a jedyne czego się naprawdę mogą obawiać to ludzi dla których są tylko mięsem warunkującym przeżycie tych ostatnich. Walcząc z ludożercami, walcząc z głodem, starając się utrzymać przy w miarę zdrowych zmysłach, po to by utrzymać w sobie resztki człowieczeństwa.

Środa 10/06/16. Daybreakers (2009)
Świat opanowała epidemia wampiryzmu. Tak się rozprzestrzeniła, że wampiry objęły panowanie na Ziemi. Jednakże za czasem banki krwi, z których to właścicielem największego jest Bromley (jak zawsze demoniczny Sam Neil), uzupełniane w ludzkie, żywe dojnie krwi, zaczynają się niebezpiecznie uszczuplać. Gdy ludzki gatunek zostaje uznany wymierający, wampiry zaczynają prowadzić badania nad krwią synteteyczną. Krytyczny spadek ilości krwi na rynku wiąże się z rozwijaniem wynaturzeń u wampirów których nie stać na wystarczającą ilość krwi – zaczynają się powoli zamieniać w monstrualne nietoperze, potwory odcięte od resztek człowieczeństwa, żyjące tylko głodem, walką o krew. Edward (Ethan Hawke) jest badaczem krwi i to on kieruje badaniami nad krwią syntetyczną, które jednak kończą się porażkami. Sam, może w obliczu zagłady ludzkości, może z obrzydzenia do wampiryzmu przestaje pić krew. Cudem nawiązuje kontakt z jednąż z ostatnich przyczółków ludzkich. Okazuje się, że wiele wampirów chce pomóc ludziom, wierząc w bardziej realny kompromis, tym samym w koniec wysysania. Jednym z dowodzących grupą jest były wampir Elvis (były Nosferatu Willem Dafoe). On to na skutek wypadku znalazł dosyć piekielną, ale skuteczną metodę przemiany wampira w człowieka. Jego metoda staje naprzeciw krwi syntetycznej, w której to przypadku działania ludzie nie będą już potrzebni wampirom, czyli mogą najzwyczajniej wyginąć.

Czwartek 03/12/09. Pandorum (2009)
Oto ostatnia kolebka ludzkości przemierzająca przestrzenie kosmiczne w poszukiwaniu warunków odpowiadających ziemskim. Wszyscy są zahibernowani i mają zostać obudzeni gdy tylko statek bezpiecznie wyląduje na nowej planecie. Niestety coś się psuje. Jeden z astronautów (Ben Foster) budzi się z hiebrnacji. Na początku nie pamięta kim jest ani gdzie jest – jest to jeden ze skutków zahibernowania, który z czasem przemija. Odczytując swoją plakietkę kaprala Bower'a, postanawia obudzić kogoś wyższego stopniem. Obudzony porucznik Payton (Denis Quaid) również nie wiele pamięta. Razem jednak zaczynają badać statek dowiadując się, powoli, że został on opanowany przez nieznaną humanidalną rasę, która żywi się zahibernowanymi ludźmi. Bower odnajduje innych przeżyłych członków załogi. Razem muszą odnaleźć reaktor, który musi zostać zrestartowany, gdyż w przeciwnym razie wyłączy się bezpowrotnie – a wiązać się będzie to z wiecznym dryfowaniu przez kosmiczne przestrzenie z panującymi nad statkiem potworami. Będąc w łączności radiowej z Paytonem, Bower dowiaduje się o dziwnym stanie psychicznym zwanym pandorum, pojawiającym się podczas zbyt długiego przebywania w przestrzeni kosmicznej, powstającym powodu zbyt długiej hibernacji, objawiającym się paranoją, halucynacjami, tendnecjami morderczymi. Payton wspomina również o przypadku  jedej podróży kosmicznej, gdy to członek załogi, który zapadł na tą chorobę, wystrzelił całą załogę w przestrzeń kosmiczna zabijając tym samym  pięć tysięcy ludzi. Poszukując reaktora wraz z parą ocalałych Bower niedługo dowie się o bardzo zbliżonej historii trzyosobowej załogi czuwającej nad tysiącami ocalałych z unicestwionej Ziemi ludzi. Jeden z członków załogi oszalał. Zabijając pozostałych dwóch uczynił z siebie niemal boga, by budząc zahibernowanych przez tortury i manipulacje kierować ich losem.

15:35, czokczok , Film
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 lipca 2010
vol 28 do słuchania w pociągu

01 - Bad Light District - Street Of Frozen Phantoms.
Jest to zespół wikipedii nie znany. Można jednak sobie poszukać coś o nich na ich stronie
myspace. Oto teledysk do powyższego utworu oraz jego wersja na żywo.

02 - Amy Winehouse - Know you now.
Amy jest światu już znana i oby przeżyła jeszcze kilka lat, bo przyglądając się jej życiu, jakoś go nie ceni przez niszczenie pojazdu jakim jest jej ciało, bez którego życie ziemskie może się dla niej zakończyć. Nagrała na razie dwie płyty, ja czekam niecierpliwie na trzecia, a oto wersja piosenki Know you now
na żywo oraz w wersji płytowej.

03 - Vanessa Paradis - Irrésistiblement.
Piękna Vanessa
 nagrała, nie licząc trzech płyt koncertowych, już pięć alubów. Dwa pierwsze albumy po francuzku, trzeci po angielsku z wielką pomocą Lennego Kravitza, później zaś, dwie ostatnie znowu po francuzku, ale tym razem były one już duzo bardziej autorskie - napisala do nich większość tekstów. Z jej ostatniej płyty Irrésistiblement, utworek z filmikami.

04 - Florence And The Machine - Rabbit Heart.
Florence
opowiada o dziewczynie o zajęczym sercu. Oto teledysk.

05 - The Long Blondes - The couples.
The Long Blondes
z Sheffield z Kate Jackson na czele niestety nagrali tylko dwa albumy, a potem się rozpadli. Oto, z albumu drugiego, utwór trzeci.

06 - Adele - Best For Last.
Genialna Adele. O
to z jej jedynego albumu śpiewa o swojej tymczasowej łatce związkowej, wypełniaczu przestrzeni emocjonalnej do którego się jednak przywiązała. Wersja na żywo oraz z płyty.

07 - Yeah Yeah Yeahs - Dull Life.
Yeah - z
 płyty Its Blitz! utwór piąty, Dull Life.

08 - Gogol Bordello - Occurrence On The Border.
Rytmicznie z filmu Wristcutters: A Love Story, wersja z obrazkiem.

09 - Bonde do Rolê - Solta o Frango.
Bonde de Role to funkowy zespół z Brazylii.
A oto ich utworek z teledyskiem.

poniedziałek, 05 lipca 2010
Ernest Hemingway „Komu bije dzwon”
  • Martwienie się jest równie niedobre jak strach.
  • ... człowiek może być bardzo niebezpieczny w swojej słabości.
  • Popatrz na moją brzydotę. A jednak ma się w środku uczucie, które oślepia mężczyznę, póki cię kocha. Tym uczuciem oślepia się jego i samą siebie. A potem któregoś dnia, nie wiadomo dlaczego, zobaczy cię taką brzydką, jaką naprawdę jesteś, i nagle przestaje być ślepy, i wtedy sama dostrzegasz tę brzydotę, którą on widzi, i tracisz jego i swoje uczucie.
  • Papier mało krwawi.
  • Jakie proste jest wszystko, kiedy człowiek nic nie wie!
  • Jeżeli człowiek ma trochę serca i wyobraźni ... to powinien nauczyć się panować nad nimi.
  • Bez względu na to, czy boimy się śmierci, czy nie, trudno nam się z nią pogodzić.